Szukaj
Close this search box.

Skutki psychospołeczne epidemii SARS-COV-2 – wsparcie psychologiczne dla osób z niepełnosprawnościami oraz ich najbliższych.

Dla kogo?

– dla osób z niepełnosprawnościami, ich rodzin i osób najbliższych, którzy odczuwają negatywne skutki epidemii. Wsparciem zostanie objętych 130 osób (80 osób z niepełnosprawnościami i 50 osób z ich najbliższego otoczenia).

W jaki sposób?

– poprzez wykorzystanie środków komunikacji na odległość tj. telefonu a także komunikatorów Skype, Zoom czy innych dogodnych dla osoby wspieranej.

Jak dużo?

– w zależności od indywidualnych potrzeb wsparcie może obejmować kilka lub kilkanaście sesji. Na jednego uczestnika przypada średnio dziesięć godzin wsparcia.

Kiedy?

– z projektu można skorzystać od 26.07. 21 do 31.12. 2021 r.

Jak się zgłosić?

– wystarczy zadzwonić pod nr telefonu 789 926 007 lub napisać na adres: kontakt@fundacjazew.pl i zadeklarować chęć udziału w projekcie. Poprosimy wówczas o potwierdzenie uczestnictwa poprzez przedłożenie orzeczenia o stopniu niepełnosprawności (własnego lub członka rodziny) w formie skanu lub zdjęcia oraz o wyrażenie ustnej zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Z czyjej pomocy można skorzystać?

–  pomoc będzie świadczona przez pięciu psychologów z dużym doświadczeniem w pracy z dorosłymi i dziećmi z niepełnosprawnościami. Poniżej ich krótkie charakterystyki:

Psycholożka 1

Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii. Ma wieloletnie doświadczenie zawodowe jako psycholog w zakresie diagnozy klasyfikacyjnej, różnicowej i funkcjonalnej dzieci i uczniów z zaburzeniami rozwojowymi oraz z niepełnosprawnościami, takimi jak niepełnosprawność intelektualna różnego stopnia, niepełnosprawność ruchowa, zaburzenia ze spektrum autyzmu, niedosłyszenie i niesłyszenie, niedowidzenie. Opieką psychologiczną obejmowała również osoby dorosłe, przede wszystkim z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową (stany po mózgowym porażeniu dziecięcym), psychiczną (schizofrenia), oraz z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

Psycholog 2

Mgr psychologii, terapeuta uzależnień, psychotraumatolog, terapeuta EMDR, specjalista z zakresu interwencji kryzysowej i przeciwdziałania przemocy, mediator, pedagog resocjalizacyjny, w trakcie specjalizacji z psychologii klinicznej. Ma doświadczenie w pracy w telefonie zaufania. Specjalizuje się w terapii traumy oraz zaburzeń afektywnych i lękowych. Udziela porad i wsparcia młodzieży i osobom dorosłym doświadczającym trudnej sytuacji życiowej, cierpiącym z powodu stresu, lęku, PTSD lub doświadczającym innych trudności emocjonalnych i motywacyjnych.

Psycholożka 3

Mgr psychologii, absolwentka czteroletniego kursu psychoterapii w Instytucie Ericsonowskim. Uzyskała uprawnienia do pracy z ofiarami przemocy. Ma prawie dwudziestoletnie doświadczenie w pracy psychologicznej świadczonej dla różnych grup, w różnych środowiskach. Obecnie prowadzi psychoterapię dzieci i młodzieży, ma też doświadczenie w pracy z seniorami oraz dziećmi z chorobami onkologicznymi i ich rodzinami. Udzielała porad w telefonie zaufania. W okresie pandemii świadcząc wsparcie psychologiczne posługiwała się środkami komunikacji na odległość.

Psycholożka 4

Mgr psychologii, absolwentka licznych kursów podwyższających umiejętności zawodowe (np. dwuletnia szkoła Terapii Gestalt, kurs Terapii Schematu). Ma wieloletnie doświadczenie w udzielaniu indywidualnego wsparcia psychologicznego i aktywizacji społecznej osób wykluczonych. Prowadzi terapię, zajęcia grupowe, szkolenia dla pracowników pomocy społecznej, osób niepełnosprawnych, rodziców. Jest autorką wielu programów warsztatowych skierowanych do osób z niepełnosprawnościami i osób wykluczonych. Ma także doświadczenie w udzielaniu wsparcia psychologicznego w telefonie zaufania Rzecznika Praw Dziecka i telefonie dla ofiar mobbingu. Pracowała z ofiarami przemocy domowej.

Psycholożka 5

Psycholożka, coach i doradczyni zawodowa z wieloletnim doświadczeniem w pracy z osobami z niepełnosprawnością, bezrobotnymi, w kryzysie bezdomności i zagrożonymi wykluczeniem społecznym. Współpracuje z organizacjami pozarządowymi, szkołami i różnorodnymi ośrodkami wsparcia (np. ŚDS), gdzie prowadzi wsparcie indywidualne, różnorodne warsztaty i szkolenia. Inicjatorka i realizatorka działań skierowanych do rodziców osób z niepełnosprawnością i specjalistów takich jak: coaching indywidualny, grupy wsparcia, szkolenia specjalistyczne. Ukończyła rozliczne kursy i szkolenia – między innymi studia podyplomowe Life Coaching, doradztwo zawodowe, szkolenia trenerskie.”

Zadanie jest finansowane przez Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych a realizowane przez Fundację ZEW zgodnie z umową o realizację zadania publicznego nr ZZO/000273/03/D.

Co pracownik z niepełnosprawnością wiedzieć powinien

Osoba niepełnosprawna to według ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j.

Masz głos!

„Masz głos” nazwa naszych warsztatów doczekała się różnych interpretacji przez osoby w nich uczestniczące. – Masz głos, czyli masz prawo

Projekt „Osoby ze Sprawczością”

Projekt „Osoby ze Sprawczością” oferuje uczestnikom i uczestniczkom różnorodne wsparcie specjalistyczne, w tym warsztaty wyjazdowe, które cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem.

ZEW poleca film – „Ojciec”. Reż. Florian Zeller. Fancja/Wielka Brytania. 2020

Ten francusko – brytyjski dramat jest wart obejrzenia nie tylko ze względu na wyjątkową kreację Anthony Hopkinsa i Oliwii Colman.

Strategia na rzecz osób z niepełnosprawnościami

Po kilku latach prac i konsultacji ze środowiskami osób z niepełnosprawnościami, organizacjami pozarządowymi powstał ważny dokument przyjęty 25. 02 .2021

Opisywać niepełnosprawność w sposób użyteczny

Jak wskazują statystyki Światowej Organizacji Zdrowia ponad miliard ludzi na świecie  ma jakąś formę niepełnosprawności. Ograniczenie sprawności fizycznej czy psychicznej

Skip to content